MyTreneek
!!! Dobrý den, jelikož Strava změnila způsob autentifikace do Strava API, funguje aktuálně import dat pouze po ručním znovupřipojení ke Stravě tlačítkem v nastavení a poté nahráním aktivit. Lepší řešení hledáme. Děkujeme za pochopení.

Jaké máte zkušenosti se sporttestery?

Ahoj, k napsání tohoto článku mě vedla jedna dlouho u mě zmítaná otázka. Valí se na mě různá reklama ohledně sporttesterů a já jsem se vás chtěl zeptat jaké vy máte zkušenosti.
V podstatě budu ještě konkrétnější. Sám mám Garmin Edge 705 s hrudním pásem a kadenčním snímačem na kole. Zajímalo by mě ale jak vychází ta moje kombinace například se sporttestery Polar (řekněme RS800CX) nebo se sporttestery Suunto (T6c) apod.
Máte někdo zkušenosti s těmi dvěma co jsem jmenoval. Včem jsou dobré, v čem ne? Jestli se vyplatí ten Garmin, nebo ho mám prodat a pořídit se Polar.
O Polaru pořáde čtu v souvislosti s tím, že je více využíván - ostatně i MyTreneek by se případně mohl upravit pro import dat z Polaru (spíše než např. z Garmina apod.

Tak díky za postřehy a zkušenosti,
Honza
2 treníků  |  Út 26.01.2010 23:46  |  22 komentářů  |  8684x zobrazeno

Komentovat mohou pouze přihlášení uživatelé.
taka mám Edge 705, používám ho již více jak rok jsem s ním hodně spokojený. Pro pěší(případně běh) je možné ho klidně strčit do kapsy GPSka funguje v pohodě i tak.. Jen jsem našel takové malé mouchy a ta největší je výdrž baterie, na tréninky v pohodě, ale na delší cestování to není.. Dále jsem měl docela problém přidělat čidlo kadence na bike, jelikož je tam trochu tvarovaný rám a opravdu to tam nedrželo, tak jsem musel vyrábět vlatní podložku atp....
So 30.01.2010 19:28 
prostě vemeš do ruky zapneš až naběhne systém zmáčkneš stopky a běžíš, podle toho co máš nastavené tak ti ukazuje tep, rychlost běhu, vzdálenost, převýšení, čas - stopky,
o tom jestli to je pohodlné nebo ne se nedá hovořit protože jenou ti vadí teplo pak zas zima fouká atd., když někdo běhá se sluchátky a poslouchá muziku taky to něco váží byť miň než G 705
a vůbec nejlepší je si G 705 půjčit a vyzkoušet, že hmmm
Pá 29.01.2010 09:59 
Včera jsme to při pročítání probírali a i na některým běž. webu se píše o 705, že jí má někdo vyloženě na běhání. Běháte s ní někdo a tady bych chtěla požádat, jestli někdo podá informaci jak, kde jí má, jak je to po- nepohodlný ? Díky
Pá 29.01.2010 08:51 
Import do SportTracku mi nějak nejde rozchodit. Import jej najde, spustím import, trvá to šíleně dlouho a NA KONCI TO SPADNE. Klidně ti pošlu tu chybovou hlášku, ale nic mi to neříká. :-( tak si to vždycky vyexportuju z Garmin TC do TCX filu a ten potom naimportuju do SportTracku bez problémů
Čt 28.01.2010 14:59 
Já taky děkuju! Takže vemu ten garmin. V e-shopech vidím ceny od 9.380 Kč, ještě možná počkám na ForBikes, třeba to tam bude za míň.
Čt 28.01.2010 08:24 
Edge 705: Import do SportTrack funguje v pohode. TCX data do MyTreneek, to už bude horšie.
St 27.01.2010 23:05 
Přátelé díky, myslím si, že mám jasno. Mám svého Garmina Edge 705 s kadencí a rychlostí. Ještě přemýšlím o tom PowerTapu, ale je to darda, nevím, jestli bych za to získal tu přidanou hodnotu takovou, abych akceptoval tu cenu. Každopádně u Polaru mám jasno. Jinak já s Garminem nemám problém. Možná kdyby se zlepšil design, fungovalo dobře import do SportTrack a nebo se našla cesta jak dostat TCX data z Garmina do MyTreneek. Tak není nic lepšího. Díky. H
St 27.01.2010 17:43 
to OnVojta, přesně jak jsi niže napsal, pěkný seriál dávali na Z1 - "Láska k penězům - Úplný průvodce globální krizí"(tři díly), hlad po penězích a mamonu, tj. mozek v prdeli a soudruzi se divili, že je to možné
St 27.01.2010 17:30 
Ešte som zabudol, hneď v prvej položke profilov bicykla si vyberieš, ktoré budeš používať.
St 27.01.2010 16:54 
V menu - nastavenia - profil a zony - profil bicykla môžeš nastaviť tri /kolo 1, kolo 2, kolo 3/ a u nich si dať meno, hmotnosť, počitadlo kilometrov, zaškrtnúť či budeš na ňom merať výkon a kadenci a uviesť obvod kolesa.
Celkom paráda.
St 27.01.2010 16:51 
vitilevu: přesně tak, chci to jako hračku. Tak asi garmin teda. Jen prosímtě prozraď - má to možnost zadat dva různé obvody kol a přepínat mezi nima? Abych to mohl jednoduše používat na horáku i silničce? Tuhle informaci jsem nikde nenašel. Je mi jasné, že budu k té základní sadě muset přikoupit navíc jeden držák na kolo a jeden snímač "rychlost-kadence". Jiná úskalí to nemá? Dík!
St 27.01.2010 15:41 
A co se týká importu dat z Polaru a spol - jsme otevřeni jakékoliv aktivitě. Vzhledem k tomu, že podle ankety byste si přáli ve valné většině import "jedině zadarmo", rádi od kohokoliv z vás přijmeme pomocnou ruku. S díky od kohokoliv z vás přijmeme aplikacičku (samozřejmě také zadarmo, resp za zviditelnění se, jako celý mytreneek), která upload a implementaci do deníku zajistí. Pokud byste potřebovali nějaké technické podrobnosti ohledně interface, spojte se s procharem. Děkujeme! :-)
St 27.01.2010 14:29 
Polar byl vynikající do generace Xtrainer-Accurex. Okolo roku 2000 se vyměnil management, místo techniků a sportovců přišli manageři nového typu (rakve, biče, olejovky, nemovitosti, akcie, . všechno umíme, všemu rozumíme, zboží jako zboží) a výsledek se projevil - přesun výroby do laciných zemí, více marketingu, méně užitku a od té doby j Polar čím dál horší... Osobně mám už deset let Xtrainer+ a až se mi rozbije, tak mu vystrojim velkolepej funus a budu držet rok smutek....
St 27.01.2010 14:23 
sportiff - jestli máš peníze tak si kup Garmin Ed. 705, mimo jiné je to taková hračka pro velké kluky, používám při turistice, jako navigaci v cizím městě (omezeně :-))), při běhu se to dá držet v ruce, za chůze to máš v kapse a hlavní vužití na kole, je to dobré pro ty co jezdí na horáku v terénu pro radost z pohybu atd. . .
St 27.01.2010 10:01 
Tak píšem znovu, ak som dal uložiť, tak mi napísalo: Chyba skriptu !!!
S Polarom mám vzťah veľmi dlho, začal som s Xtrener Plus, na ten čas bol dobrý. Keď sa mi pokazil interface na prenos dát do počítača kúpil som S710-ku. Interface bol drahý skoro ako nový Polar a keď som pripočítal nový hrudný pás, bolo rozhodnuté. S710 + snímač kadencie + snímač rýchlosti bol dobrý a prenáša dáta cez infra port. Polár má hlavne dobrý program na vyhodnotenie tréningu. Keď som kúpil nový notebook a na starom nainštaloval SP2 pre Windows XP nastal znovu problém. Neprenáša dáta z S710 do počítača. Predajca polaru mi predal za 1700,- Sk interface pre infra s ktorým by to "mohlo" chodiť, ale nechodí. Tak som dáta sťahoval na starom poskladanom počítači s prvými Windows XP. Mám aj S810-ku, ta dáta prenáša čomu som sa čudoval. Blbne na nej ale červené tlačítko, vraj sa musí vymeniť celé púzdro asi za 130€. K 710-ke mi Polaru odpovedali že prenos pri novších počítačoch nefunguje do nejakého výrobného čísla a moja 710 do toho spadala. Poradili mi kúpiť 725-ku. Celkom dobrá rada. V tom čase už som mal PowerTap, tak som Polar položil do police. Na počítači k PoverTapu by som očakával viac údajov, to bol dôvod, že som kúpil HAC 5, dobrá kúpa v Nemecku dobrý cyklopočítač, ale neviem si zvyknúť na Program na spracovanie údajov. Pokukoval som po Garmin Edge 705, veľa prečítal, ale cena ma odrádzala. Pred vianocami som vybavil celkom náhodne dobrú cenu /319€/ za kompletnú Edge 705 /prístroj, hrudný pás, snímač kadencie a rýchlosti/. V mojom prípade sa užitné vlastnosti PowerTapu zvýšili o 200%. Momentálne trénujem dosť NW, mám parádne záznamy tréningov. Nechcel 705-ku popisovať, je dosť recenzií. Rád odpoviem na prípadné otázky z praktického používania /kolo, trenažér, válce, chôdza/. Založil som na túto tému pred časom aj blog. Záznam z tréningov NW nájdete v mojom denníku.
St 27.01.2010 09:43 
Tak s Polarem a jeho rozšířením se o má tak, že byl asi první a taky si dosto dlouhou dobu držel vysokou kvalitu. O Garminech si můžeš přečíst recenze na behej.com nebo na http://jmaselnik.blogspot.com/ . Jak jsem již psal jinde, máme doma Polar i Suunto a až přijde čas k pořízení nového, pravděpodobně to Polar nebude. A to z toho důvodu, že nové modely od Polaru jsou prostě, co se týče zpracování, vraky. Do RS800 teče voda prostorem, kde je ten IR bazmek, reklamace neuznávaj. Ty textilní hrudní pásy od Polaru jsou taky marný, protože jednak brzo uletí to ouško na háček od zapínání (taky neuznávaj jako důvod k reklamaci) a nejdéle po půl roku mi navíc dle vyjádření servisního střediska pot sežere tu vodivou část (a to to udržuju dle návodu). U Suunta tento problém nemám a u dřívějších Polařích pásů to taky nebylo. Dřívější modely Polar řady S byly nesmrtelný, ale to už teď bohužel není pravda.
St 27.01.2010 08:37 
Tak tohle vlákno mě moc zajímá, protože momentálně řeším úplně stejné dilema jako homik: Garmin Edge 705 versus Polar RS800CX. Jeden z nich chci koupit namísto stávajícího 725X, kvůli trasám. Cenově Polar vyjde dráž, a to i po 25% slevě za vrácení 725X. Ale polar je menší, dá se s ním líp běhat než s Garminem. Ale já moc neběhám. Nedá se s ním plavat (2.4 GHz). Ale to ani s Garminem. A plavací tepy mě stejně moc nezajímají. Momentálně se přikláním k variantě koupit Garmin a tudíž mi zůstane i 725X. Ale na co vlastně, žejo. Zkrátka dilema jako hrom. Tak prosím baby raďte!
St 27.01.2010 08:28 
Ahoj, nevím v čem je Polar lepší že je více využíván než ostatní značky, u mě pro koupi S725X se senzory pro 2 kola (2xsenzor rychlosti + 2x senzor cadence) rozhodla cena. Podařilo se mi ho sehnat nový se zárukou za 7000,- (cena od dovozce je 8550,-)
St 27.01.2010 07:58 
Vzkaz